5 polskich wynalazków, które wkrótce zmienią świat

IzzyBike to prototyp roweru nagrodzony w konkursie „Polska innowacyjna. Jak przeskoczyć kryzys?”. Jego twórca, Marek Jurek z Instytutu Fizyki UW, postanowił zaprojektować rower na nowo. Przygotował niesamowity jednoślad, mający niemal same zalety.

IzzyBike to wymarzony rower miejski. Zapewnia wygodną pozycję, niebywałą stabilność i zwrotność. Co więcej, dzięki innowacyjnemu napędowi nie wymaga łańcucha, co z jednej strony zmniejsza liczbę potrzebnych części i ryzyko pobrudzenia się, z drugiej – opory powstające podczas jazdy.

Dzięki zaprojektowanemu przez Marka Jurka przegubowi IzzyBike można w prosty sposób złożyć. W efekcie zajmuje bardzo mało miejsca. Polski konstruktor zdołał już opatentować swój pomysł. Pozostaje niecierpliwie czekać, aż rowery korzystające z tego rozwiązania znajdą się na rynku.

 

Regulamin komentowania

11 comments
adammak
adammak

W Polsce wynalaków jest, potem sprzedają patent, koncesje i tyle po :polskie marce".

MarcinKom
MarcinKom

Pan Łukasz Michalik promuje polskie wynalazki, wie nawet, że Polska piszemy wielką literą ale jak wygląda polska flaga to już zapomniał się dowiedzieć.

Damian Mlodziankowski
Damian Mlodziankowski

Epar pozornie prosty wynalazek zmieni świat bardziej niż ktokolwiek jest to w stanie sobie wyobrazić. Pytanie tylko czy pod polskim szyldem?

mateoo
mateoo

www.drukowanie3d.net/grafen-jako-material-do-drukowania-3d/

Ukrainscy naukowcy chcą drukować grafem za pomocą drukarki 3d ale nie rozumiem do końca co ma posłużyć za materiał do druku.

PiotrPawelKulpa
PiotrPawelKulpa

Co za idiotyzm żeby sprzedawać maszyny do produkcji grafenu zamiast pewną jego ilość. Każde państwo wyprodukuje sobie go nieskończoną ilość, a Polska jak zwykle zostanie zapomniana.... Żałosne podejście do sprawy ;(

danielek5674773
danielek5674773

Żeby tylko nie sprzedali patentu na ten grafen , w ogóle na ich miejscu nie sprzedawałbym na razie udziałów .

Najgorsze jest to ,że nasz rząd nie inwestuje w to ...


To jest tak wielka szansa na masowe sprzedawanie tego , że głowa małą :)

roof
roof

W koncu tworzy sie odpowiednia propaganda, bo ciagle polska tworczosc w jakiejkolwiek dziedzinie jest tepiona przez samych polakow.

armenvanlasso2
armenvanlasso2

@roof Przez polaków czy rządzących oraz urzędników? Trochę się zastanów zanim cokolwiek napiszesz.

domberone
domberone

@armenvanlasso2 @roof A to nie krew z krwi? Czym się różni polityk od zwykłego obywatela? Kto ich wybiera i kto im na to pozwala? Poza tym u nas jak nigdzie indziej szerzy się zawiść, zazdrość i cwaniactwo. Politycy godnie reprezentują nasze wady.

Komentarze archiwalne